A Bridget szindróma egy túlélési technika.
Belenézve a tükörbe egy Bridget Jones hasonmást akarnak látni, megszállottan követve a szingliség szabályait, mintha kőbe vésett törvény lenne a száraz pezsgő vagy a hosszú cigi.
Te belenézel a tükörbe, arctornát végzel, ráncokat számolsz. Vastag az alapozó, alakformáló a fehérnemű, kollagénes a testápoló. A reggeli napfény leleplező fényében vedd szemügyre magad. Még mindig ragyogsz. Arcodon a szarkalábak életed lenyomatai, bizonyíték arra, hogy nevettél, sírtál, szenvedtél, gyermeket szültél, éltél. Arcod nem mimikátlan porcelán, él, lélegzik, kipirul, elsápad, töpreng, nevet, kifejez. Átléptél a B oldalra, és? Óriási kaland kezdődik most. Majd fújd el a gyertyákat és gyorsan kívánj valamit. Hajts fejet magad előtt, beértél, mint a bor, de még mindig ragyogsz, akár a gyémánt.
Ragyogásod belülről fakadjon, e férfimentes időszakot ne definiáld szingliséggel, ne kényszerítsd magad sablonba, Te más vagy. Neked nem kell húsz évvel fiatalabb férfi, mert hamar lejár a küldetésük és Te semmit nem akarsz bizonyítani a külvilágnak, magadnak pedig főleg nem.
Tudod, Bridget fölött is eljárt az idő. Nem maradhat örökre harmincöt éves. Szeretettel nézzük csetlését-botlását és válogatott bénaságait, tudjuk, hogy megőrül a fiúért, de a szívünk mélyén azt is tudjuk, ennyi idősen nem a szingliség rózsaszín ködében kellene lebegnie boldog összevisszaságban. Maga Bridget is dilemmába kerül. A barátnője ötvenedik szülinapjára elhívni a húsz évvel fiatalabb pasit már szinte képzavar, elképzelni is szürreális. Szembesülni a rideg valósággal úgy hat, mint egy arculütés, belegondolni is irtóztató, hát még kimondani, hogy hány éves. Mark Darcynak meg kellett halnia ahhoz, hogy a Bridget jelenség tovább élhessen. Hogy tovább virágozzon a szingliség, mert Bridget Jones sosem lesz egyenlő férjjel és boldog családi élettel, hanem egyenlő a ránc – és cigiszámlálással, smsezéssel, mélyhűtött kajával és azzal, hogy néha csak az anyjától van üzenete. Bridget Jones szingli mindhalálig, ezt az örökséget majd továbbviszi a lánya, aztán az unokája. Nem lepődnék meg, ha így folytatódna tovább a történet.
A Bridget szindrómás nő sok őrültségre képes. Például sehogyan sem találja az egyensúlyt önmaga és a külseje között, számtalan megbocsájthatatlan divatbakit követ el. Valahogy megrekedt a harmincötödik év megnyugtató mezsgyéjén, erőszakkal nekifeszül az idő kerekének, de mint tudjuk, meddő próbálkozás visszafordítani. Tudod, vannak férfiak, akik messziről kiszúrják a frusztrált Bridget szindrómást, mert az ilyen nők netán hajlamosak előadni az első randin, hogy hisznek a karmában és lélektársukat keresik, hogy újra együtt lehessen vele a végtelen idő tengerében. De az is rendben, ha nem is lélektárs, majd a jósnő megmondja, bevésődhet –e. De tulajdonképpen még akkor is jöhet, ha nem rezegnek együtt és nem köti össze őket láthatatlan szál az univerzumban. Mert a Bridget szindrómás nő egyszerűen nagyon akar már tartozni valakihez.
Aztán ott vannak a fiatal fiúk. Bridgetnek nagyon imponál és izgi egy húsz évvel fiatalabb fiú rajongása, de Te tudd, mikor kell elköszönni, mikor kell elengedned őt.
Nézz körül, mindegy hányan ülik körül a vacsoraasztalt, vagy hogy kik jöttek el. A lényeg, hogy miattad tették. Látni szeretnék, milyen gyönyörű vagy, botox és plasztikai műtétek nélkül. Nem bolondulsz egy húsz évvel fiatalabb modellfiúért sem. Belső harmóniád simítja vonásaidat, ettől csillog a tekinteted, tudod merre tartasz, tele vagy tervekkel, rengeteg időd van.
Új év, vadonatúj naplóbejegyzések… Fújd el a gyertyát és kívánj valamit.
Boldog születésnapot!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: