Eszter élete

A női hiszti és ami mögötte van

Kedves Férfiak, higgyétek el, nem csak mi tehetünk róla. El kell fogadnotok a tényt, ez az extra az új kapcsolatban csatolva velünk együtt érkezik. Nélkülözhetetlen tartozék, feminin ismérv, különös ismertető jel. Mértéke és gyakoriságának előfordulása női egyedenként változik. Néhány nőnél szimpla sértődöttség formájában jelentkezik. Ilyenkor a nő befelé fordul, nem kommunikál, ilyenkor fordulnak elő a „Mi bajod? Semmi.” típusú egyáltalán nem épületes és problémamegoldást nem előmozdító párbeszédek. Ez az úgynevezett belső hiszti, lassú lefolyása és negatív pszichoszomatikus hatásai miatt egyetlen nőnek sem ajánlom céljai eléréséhez.

Van ennek egy gyorsabb lefolyású, cunami jellegű változata, hatása rátok nézve tudjuk, rombolóbb és lelkileg sokkal nehezebben feldolgozható, mint az elfojtáson alapuló belső hisztink, mégis gyakrabban választjuk ezt a verziót. Ellenben azonnal megkapjuk, amit akarunk. Olyan hirtelen jön, hogy fel sem tudtok készülni rá, védtelenül és védőfelszerelés nélkül tűritek a golyózáport. Tudatában vagyunk, hogy elviselhetetlen banyák vagyunk, mi mégis így akarjuk a bevésődés folyamatát elindítani a fejetekben. Mert kirohanásainkat bármi előidézheti. Egy rossz helyre lepakolt táska, egy elmaradt, de előzőleg beígért telefon, késés (erre különösen érzékenyek vagyunk), és ha a családi tűzhelyet elhagyni készültök péntek este, spontán megrendezésre kerülő kártyaparti miatt.

Hirtelen jövő, ám valljátok be, mégis százszázalékosan nőies megnyilvánulásainkkal célunk nem más, mint kívánalmaink, elveink és nemtetszéseink gyors és egyszerű elétek tárása, mely oly elsöprő erejű, hogy a bevésődés folyamata azonnal elindul. Hisztijeink kiváltó oka beépül hosszú távú memóriátokba. A jövőben igyekeztek ezen okokat megszüntetni, legalábbis lecsökkenteni. Ezúton köszönjük nektek. Hogy miért nem kommunikálunk világosan és érthetően? Nos, erre nem tudunk megnyugtató választ adni. Megnyugtató tendencia, hogy a kapcsolat előrehaladtával, és életkorunk növekedésével, a hiszti mennyisége és intenzitása jelentősen lecsökken.

Hogyan tudtok védekezni? Igazából sehogyan sem tudtok védekezni a női hiszti ellen, mint ahogyan felkészülni sem tudtok rá. Mi mindent felhozunk mentségül. Az időjárási frontokat, a premenstruális szindrómát, a munkahelyi stresszt és a szülés utáni depressziót. Tudnotok kell, hormonjaink néha tényleg csúfos játékot űznek velünk, tényleg stresszelünk a munkahelyen és migrénes rohamaink lehetnek időjárás változás idején. A szülés utáni depresszió pedig egy lelki trauma, azon is elsírjuk magunkat, ha a védőnő gyengéden szól hozzánk és bátorítón megveregeti a vállunkat. Nem is beszélve a horgolt babacipőkről a bébiosztályon. Ha nem is értitek meg, fogadjátok el a fenti okokat mentségként. És mivel szerettek minket, mert valljátok be, teljesen odavagytok értünk, erre képesek vagytok, biztosan tudom.

Hogyan reagál a hisztire egy ideális férfi? Először is, nem fokozza a feszültséget. Nem akar minket leordítani, nem tart példabeszédet, nem sértődik meg, nem vonul el. Hanem megoldást keres. Mert minél hamarabb be akarja szüntetni a hisztit, a feszült légkört. Nem konfrontálódik, és nem érzi papucsnak, puhánynak vagy kevésbé férfiasnak magát azáltal, hogy leteszi a fegyvert. Mi ilyenkor hálásak vagyunk nektek. Tudom, hogy gyakrabban kellene kinyilvánítanunk.

Kedves Férfiak, Ti tudjátok, hogy az ideális nő nem „yes woman”. Néha belefér egy kis hiszti, csak ismételni tudom, női tartozék. Képzeljétek csak, milyen unalmas lenne egy bólogató cicamicával élni. Egészséges és kényelmes mértékig szükség van vadmacska körmökre. A nő emocionális lény, meg kell értenetek minden hisztinek komoly háttere és oka van. Kérnénk tőletek nagy adagban humort és nyílt, őszinte kommunikációt Férfiúi méltóságotok tökéletes megőrzésével túl kell élnetek a rohamokat. E témában mást nem is kívánhatunk tőletek.

1

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Tamas Zsakai says:

    Hmm.. Tehát legitimálni tudjuk azt, hogy bizonyos helyzetekben nem vagyunk képesek uralkodni magunkon, és kontrollálni a hangulat ingadozásainkat a verbális kirohanásainkat?

    Végső soron én is írhatnék egy cikket arról, hogy “Elnézést drága hölgyek, néha ha iszunk akkor egyik-másik férfitársunknak sajnos eljár a keze. Tudjuk hogy ez hiba, és igyekszünk is küzdeni ellene, de sajnos nem mindig sikerül. Majd kárpótolunk titeket érte valamivel”. Nem? 🙂

  2. Király Eszter says:

    Örülök, hogy egy férfi ugyanezt gondolja. 🙂

  3. Danus says:

    Ideiglenesen megváltozott élethelyzetről van szó, amire ugyan egy kicsit másként kell reagálni, de lehet kezelni ezt a helyzetet is.
    Egy férfinek ebben a helyzetben is meg kell állnia a helyét, mert ez által is erősen megmutatkozik, hogy ő valójában képes férfiként viselkedni vagy nem:) Több türelemre, körültekintésre és más nézőpontra van szükség.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!